Kondrac – Smutné loučení
s letošním ročníkem nejnižší krajské soutěže mají za sebou fotbalisté Liblice. Ti v posledním kole nestačili na Kondrac. Na jeho hřišti prohráli 0:4.

Kondrac – Liblice 4:0

„Na obou mužstvech bylo vidět, že se o nic nehraje a hrál se bezstarostný fotbal. My měli trošku více ze hry, ale opakoval se scénář posledního zápasu s Miřeticemi, kdy my se šancemi zacházeli prachbídně,  zahazovali, co se dalo, a domácí trestali skoro z každé šance,“ uvedl vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„První gól padl po náběhu a pěkné střele jejich levého beka a druhý z penalty. Mezitím se vytáhl Hanuš krásným zákrokem po střele domácího záložníka. My měli v první půli minimálně šance na vyrovnání, ale dokázali jsme překopnout i prázdnou bránu. V druhém vzaly úvahy o otočení zápasu za své hned po pěti minutách hry, když po naší chybě v obraně navýšili domácí vedení. A náš naprostý zmar byl dokonán dvacet minut před koncem, když jsme si dali vlastní gól. Díky bohu, že je konec sezony a je tu pauza, protože ač herně to úplně strašné nebylo, tak poslední zápasy byla naše střelecká nemohoucnost spojená se školáckými chybami při bránění do nebe volající,“ dodal Pospíchal.

Branky: 27. Pohorský, 40. Potůček, 50. Pavelka, 69. Vlastní. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0.
Liblice: Hanuš – Vávra, Šmejkal, Sobotka (61. Vondrášek), F. Řípa – Pačes (65. Flieger), Pop (7. Karlík), Nekolný, Dušek – Hrstka, J. Nouzák (57. Bázlík).

Benešovský deník:

Kondrac – Zakončení sezony se kondrackým fotbalistům povedlo, když si hráči se záchranou I. B třídy v zádech v klidu zahráli fotbal a nasypali do sítě Liblice čtyři góly.

KONDRAC – LIBLICE 4:0

Od začátku se hrál útočný fotbal, hlavně ze strany Kondrace. Do první šance se dostal Pavlíček, ale střela z voleje byla lahůdkou pro brankáře Liblice. V 15. minutě diváci viděli krásný okamžik, když Pavelkovu bombu nádherně vytáhl hostující brankář na břevno. Do vedení šli aktivní domácí, sebevědomý a výborně hrající Pohorský si narazil se Špičkou a krásnou individuální akci zakončil podél brankáře. Následně se ocitl hostující útočník před Kuklíkem, který ho však vychytal. Ve 38. minutě byl v rohu pokutového území faulován kapitán Kondrace Pavlíček a následnou penaltu s přehledem proměnil Potůček.

Druhý poločas kopíroval první, domácí byli lepší a s jistotou záchrany v zádech předváděli kvalitní fotbal. Po krásné akci Potůčka, který „udělal“ Pavelku až do prázdné branky, zvýšili domácí na 3:0. Kondrac nadále kontrolovala hru, šance se objevovaly na obou stranách, ale výrazně více jich měli domácí. V závěru ještě po rohovém kopu napálil míč do vlastní branky hostující obránce a upravil tak na konečných 4:0.

„Je mi veselo a smutno zároveň. Veselo je mi proto, protože jsem konečně vyhráli jednoznačně, hráči si utkání užili a soupeře výrazně přehráli. Smutno mi je z faktu, že jsem až dnes, když jsme byli zachráněni, viděl hru, která měla velmi dobrou úroveň a na lavičce to byla pohoda. Najednou na hřišti v kondrackém dresu běhalo několik výborných fotbalistů, nechybělo sebevědomí, kombinace, to vše doplněné o bojovnost. Pokud bude tento kolektiv trénovat a věnuje fotbalu svůj čas, může hrát třeba i o postup. Pokud ale hráči nebudou trénovat a spolehnou se jen na svůj talent, jako tak učinili v této sezoně, budou mít velké problémy soutěž v dalším roce udržet. Každopádně bych chtěl všem hráčům poděkovat, že úkol pro jaro (záchranu) zvládli, popřál jim hezkou letní dovolenou a aby měli po měsíčním půstu ten správný hlad po fotbale,“ vyznal se po posledním utkání v sezoně trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 26. Pohorský, 38. Potůček (z PK), 63. Pavelka, 72. vlastní. Rozhodčí: Kabyl. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Kondrac: Kuklík – Pohorský, Budil (76. Nedvěd) , Kubín, Tichý – Ngo (52. Beránek), Petrů, Pavelka, Špička – Potůček, Pavlíček.

Zdroj: Kolínský & Benešovský deník