Lysá nad Labem – S defenzivní taktikou odjížděly Liblice k poslednímu podzimnímu zápasu fotbalové I. B třídy na hřiště Lysé nad Labem. Skoro se to i podařilo. Ovšem fatální chybou v defenzivě darovaly body domácím. Další inkasovaná branka už nic neřešila a tak se libličtí hráči vrací s prohrou 0:2.

„Vzhledem ke zdravotním absencím některých opor týmu, především Nekolného, který si v minulém kole zlomil ruku, jsme do Lysé jeli s defenzivní taktikou a čekat na brejky. To se nám dařilo a soupeř si s námi nevěděl rady. S jeho nakopávanými míči do vápna jsme si až na pár zaváhání a závarů věděli rady. Zmíněnou taktikou jsme domácí v první půli nepustili do jediné vážnější šance,“ popsal první poločas lodivod Liblic Petr Samek.

„Ve druhém poločase měl soupeř opět několik závarů, ale my jsme dál dobře bránili a podnikali rušivé brejky do domácí otevírající se obrany. Na těžkém terénu to bylo především o bojovnosti a zodpovědném bránění. Bohužel pak přišla naše nešťastná chyba v obraně, kterou domácí ze samostatného úniku nadvakrát proměnili. Tím se pro nás rozplynuly naděje o penaltovém rozstřelu, což byl náš cíl. Druhou branku jsme inkasovali v samém závěru. Ta už však nic neřešila,“ přiblížil dění ve druhém poločase Samek.

„Lysá měla územní převahu, přehrávala nás, ovšem mezi tři tyče se trefila pouze jednou, což nebyl pro našeho brankáře problém. Jinak jejich pokusy končily mimo branku. Remízu bychom si proto zasloužili. Bohužel pak přišla chyba, která rozhodla. Kluky ale musím pochválit, že zápas odmakali a nevzdali se,“ uzavřel hodnocení zápasu Petr Samek.

Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 2:4. Diváci: 35. Poločas: 0:0.

Liblice: Hanuš ml. – P. Nouzák, Šmejkal, Fott (89. Lanc), F. Řípa – Pop, Flieger, Vlk, Dušek – Kovačka (81. Psutka), Hrstka.

Nymburský deník:

Lysá nad Labem – Nutně potřebovali zvítězit. Fotbalisté Lysé nad Labem za sebou mají nevydařený podzim, chuť si ale spravili v posledním zápase krajské I.B třídy, kdy vyhráli nad Liblicemi.

LYSÁ – LIBLICE 2:0

„Jsme rádi, že jsme ke konci zabrali a získali jsme body. Tabulka je hodně vyrovnaná a na jaře se máme od čeho odpíchnout,“ řekl vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. „Opět kluci makali, bojovali, hráli jsme zodpovědně a byli jsme trpěliví. V první půli jsme neproměnili tři dobré šance, ale nakonec se nám podařilo utkání rozhodnout v náš prospěch. Kluci hodně chtěli a za výkon zaslouží pochvalu,“ radoval se z výhry Šlingr.

Branky: 84. T. Kříž, 90. D. Novák.

Rozhodčí: Zuskin. ŽK: 2:4. Diváci: 40. Poločas: 0:0.

Lysá nad Labem: Libor Novák – Kodeš (82. Gregar), M. Šlingr, Schneiberg, Hodboď – Růžička, Poborský, Lukáš Novák, T. Kříž – D. Novák (90. V. Hajný), Hanke.

Zdeoj: Kolínský & Nymburský deník