V červnu skončila další fotbalová sezóna, tak v létě byl čas na její hodnocení a bilancování. Náš A-tým se úspěšně zachránil v nejnižší krajské soutěži (1.B třída). Bohužel o záchranu jsme hráli celou sezónu a udržení v soutěži jsme uhráli až v závěrečných kolech, kdy se nám vysledkově dařilo. Věříme, že v nové sezóně na tyto výsledky navážeme a že se bude jednat o úspěsnější podzim než minulý rok. Uzdravili se nám opory, získali jsme mladé nadějné kluky, tak věříme, že se to odrazí ve formě týmu. Letos náš A-tým čeká více soubojů s týmy z okolí a hlavně žhavé derby s rezervou Českého Brodu, která letos postoupila z okresního přeboru, takže je se na co těšit.

Náš rezervní mužský tým odehrál druhou sezónu ve III. Třídě a znovu si tabulkově polepšil a skončil na pěkném 6. místě. Tým se celou dobu pohyboval v klidném středu tabulky, takže byl prostor pro adaptaci dorostenců na mužský fotbal, což je jeden z hlavních cílů naší rezervy. Dorostenci mají u nás prostor získávat zkušenosti od starších hráčů, kteří již nechtějí hrát vrcholově, tak i od hráčů A-týmu, kteří se chodí do rezervy rozehrát. Ti nejlepší z dorostenců již nakoukli i do A-týmu. Velká část dorostenců se již kvůli věku přesunula do kategorie dospělých a tak jsme bohužel pro letošní sezónu museli zrušit družstvo dorostu kvůli nedostatku hráčů, přestože se klukům v minulé sezóně podařilo zachránit krajskou soutěž.

Mezi nejmenšími v minulé sezóně působila v Liblicích družstva starších žáků a starší a mladší přípravky, která hrála okresní soutěže. Mimo soutěže u nás působí družstvo tzv. Ministars, kde působí ti nejmladší a získávají zde první zkušenosti s fotbalem a sportem obecně. Pro všechny tyto družstva je hlavním cílem aby děti měli radost z pohybu, naučili se pracovat v týmu a získali základní sportovní koordinaci. Za odměnu měli kluci možnost zůčastnit se přes prázdniny prvního soustředění, ze kterého se vrátili úplně nadšení a nabití pozitivní energií do další práce. Za toto soustředění musíme poděkovat všem trenérům a vedoucím, kteří se na tom podíleli.

Za uplynulou sezónu chceme poděkovat všem hráčům, funkcionářům, též věrným divákům a všem našim podporovatelům. Děkujeme také našim sponzorům, bez kterých by to nešlo a hlavně Městu Český Brod. Díky a na viděnou v nové sezóně, která bude opět plná zajímavých a napinavých zápasů.

Jiří Pospíchal, vedoucí TJ Liblice A