Další z remízových utkání s divokým výsledkem.

V pořadí třetím přípravným utkáním byl  přátelský zápas s celkem Vykáně, kterému se podařilo v minulé sezóně postoupit do okresní soutěže v okresu Nymburk. Nově zrekonstruované hřiště ve Vykáni, v sestavě hráči cizích národností,vizitka ofenzivního soupeře a střelecká potence z posledních zápasů obou mužstev, to vše slibovalo kvalitní zápas. Vlivem absencí na liblické straně byl trenér Samek nucen udělat několik významných zásahů v sestavě, které se podepsali na celkovém výsledku utkání.

Zcela nová, tak nastoupila obranná čtveřice ve složení Řípa M., Sedláček, Bubník, Řípa F. její nesehranost se projevila brzy o začátku a soupeř vedl 1:0. Soupeř využil nesehranost liblické obrany ještě jednou a potrestal špatně zahraný ofsajd systém brankou na 2:0. To však ještě nebylo vše a do poločasu soupeř vedl již 3:0. Na malém vápně vyškolil Michala Řípu soupeřův útočník a přesnou přihrávkou našel spoluhráče, který  nedal Hanušovi v liblické bráně žádnou šanci. Do druhého poločasu Samek proházel sestavu a důrazně domluvil hráčům k přístupu v utkání. To vedlo k zlepšení hry a po kombinaci na trase Řípa M. – Pačes –  Hrstka  a jeho následného úniku zakončeném pěknou střelou z velkého vápna ke korekci skóre 1:3. Hosté odpověděli záhy po gólu Hrstky a předvedli efektní vykombinování nejisté obrany a střelou do prázdné brány zvýšili již na 4:1!  V posledních 30 minutách však Liblice zabrali a podařilo se jim některými povedenými akcemi zaměstnat v tu chvíli nejistou obranu domácích. Domácí kontrovali brejky, které se jim nevedli dotáhnout do gólového konce. V cestě jim stál brankář Hanuš nebo nekvalitní zakončení domácích ofenzivních hráčů. Co se  nevedlo na straně jedné podařilo se na straně druhé aktivní hra Nouzáka vedle k zachycené přihrávce a posunutí na Hrstku, který se dokázal již podruhé v tomto utkání prosadit 2:4. Nouzákovi se svojí aktivní hrou dařilo znepříjemňovat rozehrávku soupeře a po dalším vystihnutí rozehrávky prodloužil na svého parťáka v útoku Hrstku, který zachoval chladnou hlavu a dokončil hattrick v utkání, již druhý v přípravě 4:3! Liblice ještě zabrali a po levé straně se dokázal prosmýknout Fanda Řípa, který poté našel zpětnou přihrávkou Bázlíka, který již věděl co udělat s míčem na vápně a zkušeně srovnal skóre na 4:4.  Další změnu skóre již však zápas i přes mnohé šance z obou nepřinesl a tak utkání skončilo remízou 4:4.

Góly: 3x Hrska, Bázlík

Sestava: Hanuš, Řípa M., Sedláček, Bubník, Řípa F., Bázlík, Pačes, Vlk, Vávra, Nouzák, Hrstka