Generálka před startem nové sezóny u účastníka I.B třídy Třebovle.Tropické nedělní sluneční odpoledne příliš jakémukoliv pohybu nepřálo a spíše lákalo k relaxaci. Tento den byl však již dlouho dopředu vybrán jako poslední přípravný zápas před startem nové sezóny. Soupeř se po udržení v soutěži připravuje na další sezónu v I.B třídě a v jeho sestavě se ukázalo oproti minulé sezóně plno nových hráčů. My jsme opět byli nuceni improvizovat v sestavě vlivem absence některých klíčových hráčů.

V  utkání nás soupeř přehrával kombinační hrou, kterou jsme se snažili narušovat důraznou hrou, ze které bohužel  vyplývali časté a nebezpečné standardní situace soupeře. Po jedné jedné z nich, která pramenila z nedostoupení soupeřova záložníka při přebírání míče  M. Řípou, se podařilo soupeři skvěle zahraným trestným kopem trefit horní roh branky 1:0. Nutno přiznat, že na tomto gólu měl i svůj díl viny brankář Černý. Na tento gól se nám podařilo odpovědět po rohu Pačese , který našel hlavu Vondráška jemuž se podařilo najít ještě lépe postaveného Nekolu, který důrazně zakončil 1:1. Vedení jsme mohli strhnout ještě na svojí stranu, kdy Prokeš zatáhl balón po pravé straně a cílenou přihrávkou našel Hrstku pro kterého již nebyl problém zakončit. Bohužel tuto akci zastavil praporek pomezního. Další roh Liblic a znovu totožní aktéři předchozího gólového okamžiku Pačesův roh opět našel halvu Vondráška, který se tentokrát rozhodl zakončit sám hlavičkou o zem. Brankář jeho pokus s vypětím všech sil vytěsnil na další roh. Z dalšího rohu již nebezpečí pro branku Třebovle bohužel nevzniklo. Když se ani hostům nepodařilo přetavit svoje šance v gólový zápis v utkání, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Do druhé půle nastoupila mužstva se střídáními na obou stranách. Domácí do druhé půle nastoupili mnohem aktivněji a po centru do vápna a křižné střele domácího útočníka, který udělal z gólmana Černého pouze statistu se ujali vedení v utkání 2:1. Poté se hra vyrovnala a hra se odehrávala převážně mezi šestnáckami. Ke konci utkání vlivem mnohých střídání a docházející fyzické kondice bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, které bohužel ke změně skóre už nevedli. Za zmínku v utkání ještě stojí nepříjemné zranění univerzála Vávry, který utkání nedohrál.

Góly: Nekola

Sestava: Černý – Prokeš, Sedláček, Vondrášek, Řípa F. – Řípa M. , Vlk, Pačes, Vávra – Nekola, Hrstka

střídali: Hanuš, Nouzák

2:1 zkraje druhé půle centr do vápna a křižná střela domácího útočníka udělala z gólmana Černého pouze statistu.