Stříbrná Skalice – Nad očekáváno dobře si zatím vedou  Liblice v nejnižší krajské fotbalové soutěži. Jako nováček totiž vyhrály druhé utkání ze tří. Naposledy se radovaly ve Stříbrné Skalici.

Stříbrná Skalice – Liblice 2:4

„Podali jsme opět velice dobrý týmový výkon a po zásluze vyhráli. Kluci měli větší vůli po vítězství a hlavně jsme dokázali proměňovat šance,“ uvedl předseda klubu David Hybeš.

„Hned v úvodu jsme měli několik příležitostí, když dvakrát Hrstka  sám proti brankáři neuspěl. Účet zápasu tak otevřel soupeř, když po ubráněném rohu střelu Klégra náš obránce nešťastně tečoval na druhou stranu branky. Pak měli domácí obrovskou šanci, ale z malého vápna útočník netrefil prázdnou branku. Do poločasu jsme však stihli skóre otočit dvěma pěknými trefami Nekoly, nejprve dorážka po centru a pak druhý „angličan“ na vzdálenější tyč  po samostatném nájezdu. Druhý poločas začali domácí šancí, ale samostatný nájezd výborně vyrazil Hanuš. Domácí hru více otevřeli dopředu a nám se zase otevírali okénka do jejích obrany. Hrstka nejprve pěkným centrem donutil obránce k dorážce do vlastní branky a za pár minut opět Hrstka přetlačil obránce, přehodil brankáře a i s jeho tečí zvýšil na rozdíl tří branek. Potom jsme trochu polevili a domácím dali více prostoru, což využili ke korekci stavu. Závěr už jsme si pohlídali a ještě mohli nějakou branku přidat,“ popsal klíčové okamžiky zápasu David Hybeš.

Branky: 31. a 39. Nekola, 58. vlastní, 65. Hrstka. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2.
Liblice: Hanuš – Vávra, Šmejkal, Fott, F. Řípa – Pačes (81. Vlk), Nekolný (88. Líbal), Pop, Kovačka (78. Bubník) – Hrstka, Nekola (85. Nouzák).

Zdroj: Kolínský deník