Liblice – Nejlepším možným způsobem zakončili podzimní část v I. B třídě fotbalisté Liblic. Na domácím hřišti porazili Kondrac 2:0 a v tabulce jim patří sedmé místo. Na nováčka solidní umístění.

„Do zápasu jsme zase vstoupili laxně a nechali soupeře hrát, z čehož pramenilo pár nebezpečných situací. Naštěstí po naší úvodní, tradičně slabší, patnáctiminutovce jsme hru vyrovnali. Začali jsme si vytvářet šance a hosty k žádným již nepouštěli,“ uvedl vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„Poprvé jsme se prosadili po Nekolově krásně zahraném přímáku, kdy se brankář Kondrace po míči mohl jen ohlédnout. Pak jsme měli ještě pár šancí, ale ty zůstaly bohužel nevyužity. V druhé půli jsme chtěli naše vedení pojistit, ale koncovka nás dlouhodobě trápí, dokonce jsme podruhé v zápase přestřelili bránu z malého vápna. Kondrac hrozila víceméně jen z přímáků a při jednom se vyznamenal Hanuš, když tvrdá rána před ním nečekaně zaplavala. Uklidnění v zápase přišlo až deset minut před koncem, když se po akci Bázlika a jeho zblokované střele dostal k dorážce Nouzák a míč po odrazu od tyče zaplul do brány. Dnes jsme byli bojovnější a zaslouženě vyhráli,“ dodal Pospíchal.

Branky: 30. Nekola, 79. J. Nouzák

Rozhodčí: Rejša. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Liblice: Hanuš – Vávra, Fott, Šmejkal, F. Řípa – Pačes (80. Líbal), Vlk, Bázlík, Kovačka – Nekola (76. J. Nouzák (86. Hybeš), Hrstka (88. Vondrášek).

 

Benešovský deník:

Liblice – Na bezkrevný výkon kondrackých fotbalistů stačila v posledním podzimním kole I. B třídy liblická bojovnost.

LIBLICE – KONDRAC 2:0

Kondrac začala lépe. V první čtvrthodině měla převahu, ale několik standardních situací gólem neskončilo. Domácí hráli jednoduchý fotbal, sice jim chyběla větší fotbalovost, ale tu vynahrazovali bojovností a nasazením. Hosté naopak s těmito atributy měli problémy a ve 35. minutě obdrželi branku. Nepříjemný útočník domácích vystihl zpětnou přihrávku Plochy, byl faulován a z následného trestného kopu na hranici šestnáctky otevřel skóre Nekola.

Ve druhém poločase se očekávaný tlak Kondrace nekonal. Hosté se utápěli v nepřesnostech a nevoněla jim domácí bojovnost. A tak Libličtí v závěru zápasu přidali „angličanem“ čerstvě střídajícího Nouzáka druhý gól. A tak si Kondrac připsala po několika remízách první porážku na venkovním hřišti.

„Hráči předvedli ospalý výkon, kterému scházelo vše. Terén byl těžší a domácí se prezentovali bojovností, která nám nevoněla. Někteří naši hráči a nebylo jich málo, by chtěli hrát chodící, chytrý fotbal, bez rizika, se spoustou zpětných přihrávek a nejraději by se osobních soubojů neúčastnili. To nejde, na to nemáme. Bohužel bez bojovnosti nefunguje ani fotbalovost. Hráči mě opravdu zklamali, protože Liblice nepředvedla žádnou velkou kvalitu, ale na náš odevzdaný měkoučký výkon to v pohodě stačilo,“ musel výjimečně dlouze přemýšlet trenér Kondrace Jiří Janouš mladší, co k zápasu řekne.

Branky: Nekola, Nouzák. Poločas: 1:0.

Kondrac: Kňazík – Tichý, Mleziva, Kubín, Nedvěd (30. Pavelka) – Špička, Petrů, Plocha, Pohorský – Pavlíček, R. Kašpar.

 

Zdroj: Kolínský + Benešovský deník