Liblice – Celou zimní přípravu se těšili na první mistrovský zápas. Ten jim ale nevyšel. Liblice na úvod odvetných zápasů v nejnižší krajské soutěže prohrály doma s Teplýšovicemi 1:5.

Liblice – Teplýšovice 1:5

Fotogalerie pí. Havlínové (stránky http://www.liblice.estranky.cz/)

„Dnes to byl hodně špatný zápas z naší strany. Než jsme se pořádně rozkoukali, tak jsme prohrávali. Po chvíli jsme propadli v obraně a soupeř lehce zvyšoval na 2:0. Pak Nekolný trefil z přímáku spojnici a místo, abychom se dostali zpět do zápasu, tak soupeř obratem svůj přímý kop využil a vedl již 3:0 a do poločasu zápas zlomil, když se ujal vedení 4:0. V druhé půli jsme se trošku srovnali a po pěti minutách se dočkali snížení po individuální akci Hrtsky, ale místo toho, abychom začali přemýšlet o snížení skóre, tak soupeř opět odskočil po nedůrazu gólmana a nedokonalém bránění našich hráčů, kteří nedokázali pokrýt dorážku. Potom se hosté soustředili na udržení výsledku a my se snažili zkorigovat skóre, ale víceméně jsme si nic nevypracovali. Měli jsme jen dvě vážnější šance, když jsme dvakrát trefili tyč. Nejdříve Dušek po krásné střele a pak Michal Řípa hlavou po rohu,“ popsal klíčové okamžiky zápasu vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„Dnes nás soupeř předčil bojovností a nasazením. Nedá se říct, že by nás přehrál fotbalově. Prostě využil nabídnuté šance. Udělali jsme pět chyb a on dal pět gólů. S tímhle výkonem se v této soutěži nedá uspět,“ podotkl Pospíchal.

Branky: 50. Hrstka – 9. Podhorský, 19. Beneš, 24. Ottl, 37. Nerad, 53. Král.

Rozhodčí: Michal. ŽK: Hrstka, Bázlík – Král, Kukač. Diváci: 60. Poločas: 0:4.

Liblice: Lanč – Vávra, Šmejkal (15. M. Řípa), Sobotka, Dušek – Líbal (46. J. Nouzák), F. Řípa, Nekolný, Bázlík, Nekola (71. Hanuš) – Hrstka (78. P. Nouzák).

Benešovský deník:

Liblice – Teplýšovice vstoupily do jarní části fotbalové I. B třídy, skupiny D, parádně, když nasypaly pět gólů do sítě Liblice, čtyři vstřelily již v prvním poločase.

LIBLICE – TEPLÝŠOVICE 1:5

Podzimní vítězná šňůra teplýšovického trenéra Ladislava Fialy pokračovala i na začátku jarní části v Liblici, když hosté rozhodli o vysoké výhře již čtyřmi góly v prvním poločase. Skóre otevřel v 8. minutě Podhorský po nabídce Beneše. Druhý zásah přidal Beneš přízemní ranou po přihrávce Kukače, třetí gól vsítil nestárnoucí Ottl z trestného kopu a čtvrtou ránu do vazu vrazil již ve 32. minutě Nerad po úniku Krále. Domácí byli na pokraji bezmoci a jen Nekolný ohrožoval Kohoutka z trestných kopů, dělovky, ale nový brankář Teplýšovic s námahou vytáhl na rohové kopy.

Po přestávce začali Libličtí lépe, když Hrstka zamotal hostující obranu a z malého vápna prostřelil Kohoutka. Teplýšovice však branka nerozhodila a ihned kontrovaly. Kukač vyslal míč z trestného kopu do šestnáctky, kde se balón po souboji Pavla Chomáta s brankářem odrazil ke Královi, jenž hlavou pohodlně skóroval. Do konce zápasu si již hosté vedení hlídali a nerozhodil je ani domácí trestný kop z 16 metrů vedle a střela s dálky do břevna.

Branky: 50. Hrstka – 8. Podhorský, 18. Beneš, 25. Ottl, 32. Nerad, 54. Král.

Rozhodčí: Michal. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:4.

Teplýšovice: Kohoutek – J. Dřízal (65. M. Kaňka), Pavel Chomát, Černý, Mládek – Beneš, Kukač (80. Pejša), Ottl, Nerad, Podhorský – Král (85. L. Kaňka).

Fotogalerie: http://kolinsky.denik.cz/galerie/ko-fotbal-libliceteplysovice.html

Zdroj: Kolínský & Benešovský deník