Sedlec/Prčice – Zápas blbec. Jinak ani nejde nazvat poslední vystoupení fotbalistů Liblice v nejnižší krajské soutěži. Na půdě týmu Sedlec/Prčice prohráli díky zpackanému prvnímu poločasu 1:3.

Sedlec/Prčice – Liblice 3:1

„Pokud nějaký zápas v této sezoně máme vybrat jako zápas blbec, tak to rozhodně pasuje na utkání v Sedleci-Prčicích. Domácí na nás byli dokonale připravení a hned od začátku na nás vlítli. Za to my si formu zapomněli někde na cestě v zácpě na benešovské silnici. Domácí dobře presovali a byli velmi aktivní v útoku a my nevěděli, kde nám hlava stojí,“ přiznal vedoucí mužstva Jiří Pospíchal.

„První branku jsme obdrželi již v 6. minutě po dorážce do prázdné brány. Domácí pokračovali v náporu a vedení zvyšovali po necelé půlhodině hry. My pak přeskupili řady a trošku zpevnili střed hřiště, ale obraz hry se moc nezměnil a domácí šli po rohu do třígólového vedení. Naše snad jediná a největší šance byla před koncem prvního poločasu, kdy Hrstka utekl soupeřově obraně, ale míč zastavila tyč. Druhá půle byla již vyrovnanější, ale my se nedokázali dostat do tlaku nebo si alespoň vytvořit nějaké šance a domácí si zkušeně hlídali pohodlný náskok. Skóre jsme jen kosmeticky upravili na konci zápasu, kdy se z penalty prosadil Vondrášek. Dnes to opravdu nešlo nikomu, nedokázali jsme si dát víc jak dvě tři přihrávky po sobě. Snad jsme tuhle formu nechali v daleké Sedleci – Prčici a utkání bude rychle zapomenuto a vrátíme se k naší hře a výkonům, které nás zdobí celé jaro,“ dodal Jiří Pospíchal.

Branky: 6. P. Bouška, 27. Raček, 38. Polidar – 90. Vondrášek z PK.

Rozhodčí: Divilek. ŽK: 3:2.Diváci: 88. Poločas: 3:0.

Liblice: Hanuš – Fott, Šmejkal, Sobotka, F. Řípa (40. Vávra) – Bázlík, Pop, Nekolný (59. Vondrášek), Dušek (60. Líbal) – Hrstka, Nekola (66. Pačes).

Benešovský deník:

Sedlec-Prčice – Fotbalisté Sedlce-Prčice předvedli v prvním poločase I. B třídy uragán, který smetl třikrát liblické hráče, kteří stačilli jen v závěru utkání snížit z penalty.

SEDLEC-PRČICE – LIBLICE 3:1

O výhře domácí rozhodli již v prvním poločase třemi góly. Skóre otevřel P. Bouška v 6. minutě z dorážky střely Nouska, druhou branku přidal Raček v 27. minutě po přihrávce Davídka a na 3:0 hlavičkoval po rohovém kopu Polidar.

Ve druhém poločase už toho na hřišti k vidění moc nebylo a stav se měnil až v 90. minutě, kdy upravil Vondrášek z penalty na konečných 3:1.

Branky: 6. P. Bouška, 27. Raček, 40. Polidar – 90. Vondrášek (z PK). 

Rozhodčí: Divílek. ŽK: 3:2.Diváci: 88. Poločas: 3:0.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Prchlík, Sedláček, T. Pištěk, Davídek, Raček, Kobliha, Nousek, Jelen, P. Bouška, Polidar. Střídali: Kotva, Mára, J. Bouška.

Zdroj: Kolínský & Benešovský deník