Zdislavice – Výbuch. Jinak ani nejde nazvat poslední vystoupení fotbalistů Liblice v nejnižší krajské soutěži. Ve Zdislavicích prohráli 1:5.

Zdislavice – Liblice 5:1

„Zápas se mi ani nechce moc hodnotit. První poločas jsme úplně prospali, domácí nás předčili v nasazení, agresivitě, bojovnosti, prostě úplně ve všem.  Účinně nás presovali a my jsme se po ztrátě míče vůbec nechtěli vracet, přerušit útoky. Podle  toho tak vypadalo, kromě pěti branek domácí ještě asi pět dalších zahodili. Druhý poločas jsme sice hru vyrovnali, měli asi tři čtyři šance, ale skóre jsme upravili jen kosmeticky až před koncem. Škoda, že jsme tak nehráli celý zápas,“ litoval předseda liblického týmu David Hybeš.

Branka: 80. Nouzák.

Rozhodčí: Roth. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 5:0.

Liblice: Hanuš – Fott, Šmejkal (46. Vondrášek), Sobotka, Vávra – Pačes (46. F. Řípa), Nekolný, Bázlik (55. Karlík), Pop, Dušek (46. Nouzák) – Hrstka (62. M. Řípa).

Benešovský deník:

Zdislavice – Pět branek nastříelly Zdislavice mezi 11. až 34. minutou do sítě Liblice ve fotbalové I. B třídě a tak rozhodly, že body zůstaly doma.

ZDISLAVICE – LIBLICE 5:1

V prvním poločase hráli domácí fotbal jak z jiné planety. Nejprve zahodili v úvodu tři vyložené šance, ale poté již stříleli branky a mezi 11. až 34. minutou se trefili pětkrát. První se prosadil Kubálek, druhý hlavou gól vsítil dorostenec Šanda, který svůj výborný výkon korunoval první brankou v krajské soutěži mezi muži. Na 3:0 zvyšoval střelou po zemi k tyči Pecháček a poločasový debakl hostí korunoval dvěma zásahy do černého Kupsa.

Ve druhém dějství domácí polevili, naopak Libličtí nechtěli dopustit větší příděl, přidali na aktivitě a dočkali se čestného úspěchu střídajícím Nouzákem.

„První poločas jsem byl s výkonem týmu velmi spokojený. Dali jsme pět gólů a ještě několik dalších šancí zahodili. Ve druhém poločase už se nám moc nechtělo, soupeř se zvednul a zabránil nám navyšovat skóre. Po ostudě, kterou jsme předvedli minulý zápas ve Skalici, jsme se chtěli divákům svým výkonem omluvit a myslím, že se nám to povedlo,“ radoval se po utkání trenér Zdislavic František Heřmánek.

Branky: 30., a 34. Kupsa, 11. Kubálek, 24. Šanda, 28. Pecháček – 80. Nouzák.

Rozhodčí: Roth. ŽK: 70. Poločas: 5:0.

Zdislavice: Smetana – Hejný, Gregor, Lapáček, T. Bouček – Šanda, Müller (46. Bárta), Kubálek, Pecháček – Vobecký, Kupsa (69. P. Naňák).

Zdroj: Kolínský & Benešovský deník