Býchory /FOTOGALERIE/ – Na obou stranách chyběly opory. Možná i proto se hrál opatrný fotbal. Okresní derby v nejnižší krajské soutěži nakonec skončilo dělbou bodů. Duel Býchory – Liblice skončil nerozhodně 1:1.

FOTOGALERIE

„Na domácím hřišti s bodem spokojený nejsem, i když za tu chybu, kterou jsme předvedli, je remíza zasloužená,“ řekl po utkání zklamaný trenér Býchory Lukáš Hartig.
Ten do utkání nemohl zasáhnout, protože v předchozím zápase v Sokolči byl společně s Jirkovským vyloučený.

„Zápas to byl od začátku vyrovnaný bez větších brankových příležitostí,“ uvedl trenér Liblic Petr Samek.

„My udělali jednu chybu a soupeř ji potrestal. Naštěstí jsme vyrovnali. Nám bohužel v poslední době přibývají zranění, máme problémy s kádrem, ale nějakým způsobem jsme to zvládli a s bodem jsme hodně spokojení.  S touto sestavou se tady toho moc dělat nedalo,“ dodal Samek.

Jak šly minuty

9. Po úvodním ostřelování první akce, která přinesla vzruch. Chvalovský zahrál trestný kop do malého vápna, kde před brankářem Hanušem clonila dvojice hráčů. Míč nakonec skončil na tyči.
18. Vyhnánek se postavil k zahrání rohového kopu. Na centrovaný míč nejvýš vyskočil Koubek, jeho hlavička však z dobré pozice skončila těsně nad.
22. Poprvé se ke slovu dostali hosté. Nekolný nevěděl co s míčem,  nabral směr brána. Na cestě prokličkoval mezi čtyřmi obránci a vyslal na Černého pěkně jedovatou střelu. S tou si však gólman Býchor poradil.
26. Pačes zahrával velmi dobře rohový kop, hosté se během jedné akce dostali do dvou šancí. Jenomže Vávra ani Novotný nedokázali přes hradbu těl dostat míč do sítě.
35. První moment, který v ochozech vzbudil emoce. Vondrášek nedovoleně zastavil pronikajícího Koubka. Jenomže to udělal v době, kdy měl již jednu žlutou kartu. Rozhodčí však byl k němu milosrdný. Hostující trenér Petr Samek ho poté za pět minut stáhl ze hřiště. Správně tušil nejhorší.
47. Chvalovský váhal s rozehrávkou, k míči se dostal Hrstka, Černého v domácí bráně ale nepřekonal. Ten jeho střelu konečky prstů vytěsnil mimo.
50. Chvalovský opět ukázal svoji dobrou kopací techniku. Míč z trestného kopu poslal nebezpečně do vápna. Brankář Hanuš si sice křikl „mám“, ale neměl. Před ním trkl hlavou do míče Krupka a Býchory vedly 1:0.
55. Hanuš svoji předchozí chybu napravil. Domácí hráči na levé straně výborně zakombinovali, balon mířil na nabíhajícího Martina Kedršta, brankář Liblic byl ale u míče dřív a ukopl ho do bezpečí.
66. Druhá situace, která přinesla vášně v publiku. V souboji dvou čtrnáctek tahala za kratší konec ta hostující. Jakub Nouzák netakticky fauloval Fundu, druhou žlutou kartu od rozhodčího Kosiny ale neviděl.  I zde ukázal trenér Samek cit. „Hříšníka“ předčasně vystřídal. „To jsou situace, kdy my bychom dohrávali v devíti,“ zlobil se tábor domácích Býchor.
„Já se k tomu radši nebudu vyjadřovat. Určitě to mělo být karetní potrestání,“ podotkl trenér Býchor Lukáš Hartig.
69. Funda si před vlastním vápnem počínal hodně ledabyle, míče se zmocnil Novotný, na jehož přihrávku si naběhl Pačes. Na jeho křížnou střelu byl Černý krátký – 1:1.

Býchory – Liblice 1:1

Branky: 50. Krupka – 69. Pačes.

Rozhodčí: Kosina. ŽK: Krupka, P. Chlumský, Funda – Vondrášek, Nouzák. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Býchory: Černý – Pošík, P. Chlumský, P. Kedršt, Chvalovský – Šátek, Funda, M. Kedršt, Vyhnánek (75. Zach) – Koubek, Krupka.

Liblice: Hanuš – Fott, Šmejkal (46. P. Nouzák), Vondrášek (40. J. Nouzák, 70. Karlík), Vávra – Pačes, Nekolný (85. Řípa), Vlk, Pop – Novotný, Hrstka.