Liblice – Liblickým fotbalistům se nepodařilo výsledkově navázat na první výhru z minulého týdne a doma opět prohráli. Tentokrát nestačili na Bohemii Poděbrady, které podlehli 1:2. Poděbradští sice v tomto utkání I. B třídy přišli o dosavadní neprůstřelnost, ale body si odvezli všechny.

FOTOGALERIE (Obec Liblice, pí. Havlínová)

„Z dnešního utkání jsem zklamán především z toho pohledu, že jsme ztratili tři body. Do 30. minuty jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme šli po brance Šmejkala do vedení. Kluci hráli s chutí, bojovali a nedali soupeři nic zadarmo. Hosty to evidentně zaskočilo a nemohli se do zápasu dostat. Bohužel poslední desetiminutovka ukázala, že prostě neumíme hrát moc takticky. Nikdo z hráčů nedokáže přerušit hru i za cenu faulu a toho dokázal soupeř do poločasu využít k otočení skóre,“ posteskl si nad prvním poločasem trenér Petr Samek.

„Druhý poločas jsme si opět dokázali vytvořit souvislý tlak, ale bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější příležitosti. Postupem času jsme začali hrát na riziko a otevírali obranu. Z toho se pak rodily šance soupeře, který ale pojistku nepřidal. Bojovali jsme až do konce, bohužel už se nám vyrovnat nepodařilo,“ dodal Samek k druhému poločasu.

„Kluky musím za dnešní výkon pochválit a děkuji jim za bojovnost. Ale musíme si vzít ponaučení z dneška do dalších zápasů. Mám tím na mysli především individuální chyby, které nás dneska stály body, tím sem si jistý. Nemyslím ovšem jen chyby obranné, ale dnes i útočné. Netrefit prázdnou branku je stejná hrubka, jako když uděláme chybu při bránění, tam je to však hned vidět,“ zakončil hodnocení utkání Petr Samek.

Branky: 15. Šmejkal – 37. a 43. Kubánek.

Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 2:4.Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Liblice: Hanuš ml. – P. Nouzák (46. Bubník), Šmejkal, Sobotka, Řípa (66. Rohn) – J. Nouzák (72. Karlík), Dušek, Pačes, Pop – Hrstka, Brtník.

Nymburský deník:

Liblice – Sice poprvé v sezoně inkasovali, ale to je úplně mrzet nemusí. Fotbalisté poděbradské Bohemie vyhráli v šestém kole krajské I.B třídy na půdě Liblic a jsou v nejvyšších patrech tabulky.

LIBLICE – BOHEMIA PDY 1:2

Po patnácti minutách hostující fotbalisté inkasovali, ale to je nerozhodilo. Kubánek během šesti minut otočil skóre a zařídil tím vítězství svému týmu. „Na všechno jsem hráčem připravoval, přesto jsme byli dvacet minut u všeho pozdě a v poločase jsem musel udělat v kabině bouřku. Dostali jsme první gól, ale pak jsme začali být lepší a po dvou pěkných akcích jsme to otočili. Ve druhé půli se k nám přiklonilo štěstí, hráči to odbojovali,“ byl spokojený kouč Bohemie Luboš Vondra.

Branky: 15. Šmejkal – 37. a 43. Kubánek.

Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Poděbrady: Krch – Churavý, Velčovský, Suchánek, Sopr – Kubánek (86. Poděbradský), Hruška, Rulc (61. Tůma), Voříšek (78. Zdražil) – Martínek (61. Barvínek), Jirásek.

Zdroj: Kolínský & Nymburský deník