Hattrick Hrstky katapultoval Liblice k záchraně

Liblice – Velká úleva zavládla po závěrečném hvizdu rozhodčího Glogara v Liblicích. Domácí totiž dokázali díky hattricku Hrstky porazit Zruč nad Sázavou 3:0 a s ohledem na prohru Loučeně slaví udržení fotbalové I.B třídy i pro příští sezonu.

Zatímco na nedaleké Lipské hoře doznívala vřava rekonstrukce slavné bitvy, tak pod liblickými vysílači začínala bitva další. Tentokrát fotbalová.

„Před zápasem jsme museli řešit několik absencí, což nám přidělalo trochu starosti a v utkání jsme měli podle mého zbytečné nervy,“ předeslal domácí trenér Petr Samek a pokračoval:

„Musím říct, že horší tým se u nás na jaře nepředstavil, ale nemůžu soudit výkon soupeře. My jsme byli po celý zápas lepší. Dokázali jsme si vypracovat územní převahu a znatelné bylo i naše držení míče. Dostali jsme hodně prostoru pro hru, až nás to možná chvilkami zaskočilo. Soupeř neměl žádnou vážnější příležitost. My na gól čekali až do druhého poločasu, kdy jsme to nakonec zlomili a třemi zásahy si zajistili tři body.“

Výhrou Liblice splnily cíl.

„Předpokládám, že jsme udělali poslední krok k naší záchraně v soutěži a to byl hlavní cíl, který jsme tedy dokázali splnit. Za to patří celému týmu velké poděkování. Teď už můžeme sezonu v klidu dohrát,“ dodal spokojený domácí lodivod Samek.

Branky: 57. z PK, 67. a 90. z PK Hrstka. ČK: 52. Jouza (Z). Poločas: 0:0.

Liblice: Matoušek – Vosecký, Pop, P.Nouzák, F.Řípa – Hejda, Vlk, Bázlík (88. Paluska), Pačes (72. Šíma) – Hrstka, Pospíchal (46. Lanc, 82. Vedral).

Zdroj: Kolínský deník

Kutnohorský deník:

Zruč nad Sázavou stálé čeká na první jarní výhru

Liblice – Fotbalisté Zruče nad Sázavou v sobotu zavítali do Liblice, kde sehráli mistrovské utkání s tamním mužstvem. Zručští dorazili s jedním hráčem na střídání, první poločas zvládli udržet čisté konto, ale v útoku branku nedali, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Ve druhé půli dostal červenou kartu zručský Jouza, během zbytku utkání hosté třikrát inkasovali a odjížděli s porážkou 3:0.

Fotbalové mužstvo TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, v sezoně 2018/2019 účastník I. B třídy, sk. C. | Foto: Josef Tůma

Zručský Ondřej Jouza viděl druhou žlutou kartu za podražení soupeře zezadu v dvaapadesáté minutě. Jen pět minut poté dali domácí první branku, když se prosadil Jan Hrstka z pokutového kopu. Trvalo deset minut, než si Hrstka připsal druhý zásah. Hrstka si nakonec připsal hattrick, v devadesáté minutě proměnil druhý pokutový kop domácího týmu.

Pro Zruč nad Sázavou to byla pátá prohra v řadě, Zručští prohráli s Městcem Králové, Škvorcem, Bílým Podolím, Sokolčí, a nyní také Liblicí. Poslední body získala Zruč 20. dubna po výhře na penalty nad Loučení. Na plnohodnotnou výhru čekají zručští fotbalisté od 18. listopadu, když získali tři body za výhru v Pečkách.

Další mistrovské utkání čeká svěřence Michala Váňi v sobotu 1. června na domácí půdě od 17:00. Do Zruče nad Sázavou dorazí mužstvo Sázavy, diváci se tak můžou těšit na derby.

Liblice – Zruč nad Sázavou 3:0 (57., 67., 90. Hrstka)

Liblice: Matoušek – Vosecký, Nouzák, Pop, Řípa, Hejda. Bázlík (88. Paluska), Vlk, Pačes (72. Šíma), Hrstka, Pospíchal (46. Lanc, 82. Vedral). Trenér Petr Samek.

Zruč nad Sázavou: Cudlín – Hájek, Jelínek, Louda, Jouza, Viktora, Arnolt, Tugsmandakh, Janda, T. Martinák, M. Váňa (70. J. Váňa). Trenér Michal Váňa.

Zdroj: Kutnohorský deník