Liblice si nepohlídaly závěr a vrací se bez bodů

Sázava – Souboj o důležité body v nejnižší krajské fotbalové soutěži rozhodla produktivita, ve které byla úspěšnější domácí Sázava. Liblicím zlepšená hra ve druhém poločase pomohla otočit skóre. Ovšem poslední slovo měli opět domácí, kteří po vyrovnávací trefě dokázali v samém závěru dokonat obrat vítěznou brankou na 3:2.

„Myslím si, že jsme byli v utkání lepší, ale domácí byli tím šťastnějším. Zatím co my své příležitosti zahazovali, soupeř tři ze čtyř proměnil. Jednou skvěle zasáhl náš brankář. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme mohli další góly přidat a zlomit to na naši stranu. Ale nestalo se tak, naopak, ve chvíli, kdy bylo třeba hrát jednoduše, tak jsme začali vymýšlet hlouposti. Z toho pramenily zbytečné ztráty, které předcházely brankám. Především ve standardních situacích byli domácí silnější a z toho dokázali vytěžit dvě branky,“ viděl jasně příčiny prohry trenér Petr Samek.

„První poločas byl z naší strany slabší, ale po změně stran jsme působili bojovnějším dojmem. Navázali jsme na hru z minulého týdne, kdy to nebylo špatné. Bohužel opět jsme v závěru inkasovali, ale tentokrát z toho byla porážka. Takže zase nemáme body,“ posteskl si Samek.

Branky: 40. Danko, 77. Švec, 90. Keltner – 51. a 56. Hrstka. Poločas: 1:0.

Liblice: Matoušek – Vosecký, Rohn, P. Nouzák, F.Řípa – Pačes (86. Pop), Vlk, Fott (76. Sochor), Bázlík – Hrstka, Vostrovský (89. Šíma).

Kutnohorský deník

Sázavě vystřelil tři body v poslední minutě Keltner

Sázava – Fotbalisté Sázavy odehráli v sobotu 13. dubna mistrovské utkání proti Liblici. Zápas měl vyrovnaný průběh, za stavu 2:2 spěl k penaltovému rozstřelu, v devadesáté minutě se ale prosadil domácí Keltner, čímž zajistil tři body pro Sázavu.

„V prvním poločase jsme měli docela převahu, ale byla spíš platonická, soupeř se moc nevytahoval, nenapadal. Drželi jsme míč, ale do šancí jsme se vůbec nedostávali, v útoku nám to vázlo. Nakonec jsme vstřelili hezkou branku, o kterou se postaral šestnáctiletý Danko, do kabin jsme odcházeli klidnější,“ popsal první poločas sázavský trenér Pavel Chuchla.

„Ve druhé půli jsme po pár minutách inkasovali branku, pak soupeř otočil stav utkání na svou stranu. Hráli jsme nervózně, nakonec jsme ale díky vůli po vítězství zápas otočili díky dvoum standardním situacím. Výkon se mi ale moc nelíbil, nehráli jsme moc dobře, příště by to podle mého mělo být lepší. Ve druhém poločase soupeř párkrát hrozil z protiútoku, naštěstí jsme získali tři body díky brance v poslední minutě utkání,“ řekl Chuchla ke druhému poločasu.

Další utkání sehrají sázavští fotbalisté v neděli 21. dubna v Uhlířských Janovicích proti tamnímu mužstvu. Začátek utkání je naplánovaný na 17. hodinu.

Sázava – Liblice 3:2

Branky: 40. Danko, 77. Švec, 90. Keltner – 51., 56. Hrstka.

Sázava: Štěpánek, Chrpa, Sedláček, Chuchla, Král – Danko (66. Skála), Keltner, Havránek, J. Sochor – Dušek, Švec. Trenér Pavel Chuchla.

Liblice: Matoušek – Vosecký, Rohn, Nouzák, Řípa, Vostrovský (89. Šíma), Vlk, Bázlík, Pačes (86. Pop), Hrstka, Fott (76. P. Sochor). Trenér Petr Samek.

Zdroj: Kutnohorský deník